Депутати п’яти фракцій: «Сесії обласної ради мають проходити в сесійній залі»

4 квітня депутати п’яти фракцій висловили свою позицію щодо роботи Чернігівської обласної ради. На своїй зустрічі вони зажадали від керівництва цієї інституції повернути сесійну роботу у звичайний режим. Депутати обґрунтували своє бачення кількома причинами.

Чому виборці на місцях працюють, незважаючи на численні труднощі сьогодення, а керівництво обласної ради «чомусь» обрало для себе вигідний формат  — проведення сесій у форматі онлайн? Про це йшлося під час зустрічі кількох небайдужих депутатів облради.

Ще раніше, на одній із сесій, депутати прийняли рішення щодо проведення засідань в онлайн режимі. Однак, як запевняють самі ж обранці, вони вважали, що такий формат буде застосовуватися виключно в окремих випадках. Насправді ж, як виявилося, така форма роботи стає вже нормою.

Тож з таким підходом, який обрало керівництво обласної ради, категорично не згодні деякі депутати, бо вони чудово розуміють, що виборці їх обирали не для такої «роботи», яка систематизується в онлайновій реєстрації і цим обмежується.

А тому група обласних депутатів після обговорення цього питання зробила спільну заяву, в якій зажадали від керівництва облради повернутися до звичайного формату щодо проведення сесійних засідань.

А ще депутати обговорили й формування порядку денного. Вони вважають, що неприпустимо вносити кілька питань під час сесії. Це можливо у разі виникнення якихось раптово-актуальних питань, а не вносити їх у великій кількості.

― Якщо діти ходять до школи та в дитячі садочки, якщо працюють сільські та селищні ради, інші працівники виконують свою роботу, то чому обласні депутати повинні якось по-іншому працювати? Мені це незрозуміло, ― зауважила під час обговорення питання депутатка облради Галина Логвиненко. ― Я вважаю, що нема взагалі жодних об’єктивних причин, щоб проводити сесію в онлайн режимі.

Досить таки жваво депутати обговорили й питання щодо перебування деяких представників депутатського корпусу за межами України. Біля десяти обранців й досі ще не повернулися на Чернігівщину. Депутати впевнені, що така ситуація дуже вигідна керівництву облради. А отже проведення інтернет-сесій тісно пов’язане саме з цим.

― Однією з причин проведення сесій онлайн є те, що окремі депутати, починаючи з 24 лютого минулого року, й досі знаходяться за кордоном. А для прийняття рішень потрібно формування більшості, ― акцентувала увагу депутатка Юлія Заїка.

Деякого легкого сарказму до цього додала і Галина Логвиненко: «Якщо ми розуміємо, що не вистачає певної кількості голосів для прийняття рішень, то можливо і треба проводити онлайн-сесії, аби додати голоси тих, що знаходяться за кордоном».

― З часу деокупації минув рік. На сьогодні в області працює багато об’єктів, до того ж прикордонна зона для онлайн навчання зменшена із 40 км до 20 км, але сесії обласної ради продовжують проводитися онлайн, ― констатував Іван Якуб. ― Через що внесення пропозицій депутатами і відповідно голосування у прийнятті того чи іншого рішення, ускладнюється.

― Таке проведення сесій, яке вже функціонує рік, звужує набагато роботу депутата, ― погодився з думкою своїх колег Іван Дементов. ― Минулого разу, коли сесія проводилася теж у форматі онлайн, я не зміг донести свою позицію з кількох актуальних питань, що турбують моїх виборців.

― Люди нам довірилися, ми отримали відповідний мандат представляти їх в обласній раді, ― заявив Дмитро Іванов. ― А ті люди, які надали нам мандат, ходять на роботу, на навчання… Верховна Рада працює, депутати Чернігівської міської ради ― теж, а чого ми повинні діяти якось інакше й проводити засідання не в сесійній залі, а в онлайн?

В обговоренні питань взяли участь вісім представників різних фракцій: Олександр Левицький, Іван Дементов, Юлія Заїка, Сергій Баришовець, Іван Якуб, Галина Логвиненко, Дмитро Іванов, Юрій Музика.

Також під час обговорення «сесійного» питання, депутати вирішили створити міжфракційну групу «Відновлення Чернігівщини», а депутатське звернення щодо подальшої ефективної роботи з урахуванням висловлених думок-пропозицій надіслати керівництву облради для прийняття відповідних рішень.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте